Персоналії

Литвиненко Валентина Миколаївна, завідувач кафедри публічного та приватного права, кандидат юридичних наук, доцент

У 1997-2001 роках навчалася у Чернігівському юридичному коледжі. У 2002 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка і отримала вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію спеціаліста права.

У 2012 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук  на тему «Соціальні послуги у сфері соціального захисту населення» . У 2015  році  присвоєно вчене звання доцента  кафедри  трудового права та права соціального забезпечення.

Авторка понад 70-ти наукових і навчально-методичних праць. Викладає навчальні дисципліни: Трудове право, Організаційно-правові засади надання безоплатної правової допомоги, Адаптація законодавства України до стандартів Європейського Союзу, Кадрове діловодство.

Чічкань Марія Валеріївна, заступник завідувача, доцент кафедри публічного та приватного права, кандидат юридичних наук, доцент

У 2000-2004 роках навчалася в Чернігівському державному інституті права, соціальних технологій та праці. У 2005 році закінчила Київський національний університет імені Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». У 2009 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.05 – трудове право; право соціального забезпечення на тему: «Правове регулювання особливого захисту інвалідів в Україні». У 2014 році присвоєно вчене звання доцента. Автор понад 60 наукових і навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Міжнародне публічне право», «Право соціального забезпечення», «Пенсійне право».

 

Апанасенко Катерина Іванівна, професор кафедри публічного та приватного права, доктор юридичних наук, доцент, зовнішній сумісник.

У 2003 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Правознавство” (кваліфікація – магістр права).

У жовтні 2006 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Правовий режим майна, що є в комунальній власності» у спеціалізованій вченій раді при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зі спеціальності 12.00.04 „Господарське право; господарсько-процесуальне право”. У 2012 році присвоєно вчене звання доцента.

У 2021 році захистила докторську дисертацію на тему «Дозвільні правовідносини у сфері господарювання: проблеми теорії і практики» у   спеціалізованій вченій раді при Інституті економіко-правових досліджень Національної академії наук України зі спеціальності 12.00.04 „Господарське право; господарсько-процесуальне право”.

4 липня 2024 року Указом Президента України № 419/2024 призначена суддею Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області.

Є автором понад 120 наукових і навчально-методичних праць. Викладає курси навчальних дисциплін «Господарське процесуальне право», «Практика ЄСПЛ в цивільних і адміністративних справах та її застосування», «Тенденції судового та позасудового вирішення правових спорів», «Міжнародний захист прав людини та практика ЄСПЛ».

 

Барабаш Алла Григорівна, доцент кафедри публічного та приватного права, кандидат юридичних наук, доцент

У 1991 р. закінчила Чернігівський юридичний технікум, у 1997 р. – юридичний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство» і отримала кваліфікацію юриста. У 2004 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право за темою «Правове регулювання лізингових відносин в Україні». Захист відбувся в Інституті економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк). У 2007 р. отримала атестат доцента, яким їй присвоєно вчене звання доцента. Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Земельне право», «Екологічне право», «Міжнародне приватне право».

 

Керноз Неля Євгеніївна, старший викладач кафедри публічного та приватного права

У 1981 – 1984 роках навчалася в Чернігівському юридичному технікумі по спеціальності «Правознавство та облік в системі соціального забезпечення» присвоєно кваліфікацію юриста. У 1988 році закінчила. У 1988 році закінчила Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е. Дзержинського (нині – Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»)  і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію спеціаліста права за спеціальністю «Правознавство».

У 2001 році склала кандидатські іспити: із спеціальності 12.00.08 Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; з філософії та англійської мови при Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка.

З 25.08.1988 року почала працювати в Чернігівському юридичному коледжі, з лютого 2004 року в Чернігівському державному інституті права, соціальних технологій та праці, а з жовтня 2011 року Чернігівському національному технологічному університеті (нині – Національний університет «Чернігівська політехніка») на посаді старшого викладача кафедри публічного та приватного права. Автор понад 85 наукових і навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Цивільне процесуальне право», «Виконавче провадження», «Фінансове право», «Адміністративне процесуальне право».

 

 

 Кочина Олександра Сергіївна, доцент кафедри публічного та приватного права кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

У 2005-2009 роках навчалася в Чернігівському інституті права, соціальних технологій та праці. У 2011 році закінчила магістратуру Київського національного університету ім. Тараса Шевченка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», та здобула кваліфікацію магістр права.

Кандидат юридичних наук з 12 грудня 2017 року. Дисертацію захистила 19 жовтня 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.500.01 у Науково-дослідному інституті приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України (м. Київ) зі спеціальності 12.00.03 – «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право». Науковий ступінь кандидата юридичних наук присуджено Рішенням спеціалізованої вченої ради Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України (м. Київ).

26 листопада 2020 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання доцента кафедри цивільного, господарського права та процесу, атестат АД № 006161.

Є автором понад 40 наукових та навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Цивільне право»; «Сімейне право»; «Право інтелектуальної власності».

 

Пузирна Наталія Станіславівна, доцент кафедри публічного та приватного права, кандидат юридичних наук, доцент

У 2005 році закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом (м. Київ), отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», та здобула кваліфікацію юриста. В 2013 році у спеціалізованій вченій раді при Національному авіаційному університеті (м. Київ) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук зі спеціальності 12.00.07 – «Адміністративне право та процес; фінансове право; інформаційне право». У 2018 році присвоєно вчене звання доцента. Автор понад 60 наукових і навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Спадкове право та нотаріальний процес», «Судові та правоохоронні органи». «Професійна екика», «Захист прав дитини».

 

Шпомер Алла Іванівна, доцент кафедри публічного та приватного права, кандидат юридичних наук, доцент

 У 1988 році закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». У 2006 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Ліцензування господарської діяльності (господарсько-правовий аспект) за спеціальністю 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право. У 2011 році присвоєно вчене звання доцента. Є автором 100 наукових праць та навчально-методичних праць. Викладає курс навчальних дисциплін: «Господарське право», «Господарське процесуальне право», «Проблеми господарського права», «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності». Коло наукових інтересів: правове регулювання господарської діяльності в окремих сферах і галузях діяльності.

СЕЛЕЦЬКИЙ Олексій Вікторович, декан юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент, внутрішній сумісник

У 2008 році закінчив Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.

У 2015 році у спеціалізованій вченій раді К.08.727.03 Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук зі спеціальності 12.00.05 – «Трудове право; право соціального забезпечення». У 2018 році присвоєно вчене звання доцента.

Автор понад 60 наукових і навчально-методичних праць. Коло наукових інтересів: проблеми правового забезпечення інтересів суб’єктів трудового права; особливості реалізації правового статусу публічних службовців в Україні.